Centrum pasivního domu

Bytový dům Praha, Platónova ulice

Bytový dům Praha, Platónova ulice

Klasický panelový bytový dům s plochou střechou. Dům se chystá na kompletní rekonstrukci. První krokem byla oprava střechy – zateplení dutiny dvouplášťové střechy, osazení ventilačních turbín pro odvětrání dutiny střešního prostoru, zateplení výtahových šachet včetně nové hydroizolace na střechách výtahových šachet, výměna oken výtahových šachet. Do dutiny dvouplášťové střechy jsme aplikovali 20 cm minerální čedičové izolace ISOVER Granulate, Machstav granulate dvouplášťová střecha, a zároveň jsme ji odvětrali 16 kusy ventilačních turbín. Stěny výtahových šachet jsme zateplovali kontaktním fasádním systémem, stropy jsme zaizolovali 20cm polystyrénu s novou hydroizolační vrstvou a novými klempířskými prvky.

Vyjádření společnosti Machstav, s.r.o.: Stejným způsobem jsme realizovali střechy s dvouplášťovou dutinou jak u bytových tak u rodinných domu v Novém Strašecí, ve Světlé nad Sázavou, ve Zlivi a všude jinde po celé ČR. V roce 2011 to bylo celkem 85 realizací dvouplášťových střech.

Zateplení domu s plochou střechou v Praze

Ceny energií jsou v současné době velmi vysoké a do budoucna se ještě několikrát zvýší, pokud zrovna řešíte tepelnou izolaci domu, je to rozhodně správně, protože proti zdražování energií je na místě se bránit a nestačí jen nečině přihlížet. Firma Machstav může pomoci i Vám, pokud řeknete tepelné izolaci ano stejně tak jako pomohla se zateplením klasického bytového panelového domu s plochou střechou. Majitele domu také jako mnoho z nás trápily vysoké účty za topení, proto si sjednal schůzku s naším technikem, který navrhl pro dům optimální řešení tepelné izolace. Dům se chystal na kompletní rekonstrukci, kdy prvním a zároveň logickým krokem byla oprava střechy, která zahrnovala práce jako například zateplení dutiny dvouplášťové střechy, osazení ventilačních turbín pro odvětrávání dutiny střešního prostoru, zateplení výtahových šachet včetně nové hydroizolace na střechách výtahových šachet dále následovala také výměna oken výtahových šachet. Do dutiny dvouplášťové střechy jsme aplikovali 20 cm minerální čedičové izolace ISOVER Granulate. Střechu jsme zároveň odvětrávali 16 kusy ventilačních turbín. Stěny výtahové šachy jsme zateplili kontaktním fasádním systémem. Na závěr přišli na řadu stropy, které jsme izolovali 20cm polystyrénu s novou hydroizolační vrstvou poté strop dostal nové klempířské prvky.

Výhody tepelné izolace pro domy s plochou střechou

Panelové domy s plochou střechou vznikaly na počátku sedmdesátých let. Údržba ploché střechy je celkem náročná, jelikož plech, který je na střeše, podléhá korozi a hlavně v zimě se na takovéto střeše drží sníh. V zimním období bohužel obyvatele u tohoto domu, platí i za teplo, které stropem uniká. V letním období trpí domy s plochou střechou na přehřívání místností, což je velmi nepříjemné, protože v místnostech se nedá ani spát. Tepelná izolace pomocí foukané minerální vlny je nejideálnějším řešením pro zateplení domu s plochou střechou. Tento způsob tepelné izolace je poměrně levný a účinný, protože tepelná izolace vytvoří po zafoukání jednu souvislou vrstvu, takže nevznikají žádné tepelné mosty. V průběhu našich prací můžete pokračovat v běžných denních činnostech naprosto bez jakéhokoliv omezení. U foukané izolace neplatíte jako u konkurenčních materiálů za zbylý materiál, protože všechen je spotřebován. S foukanou minerální izolací docílíte nejúčinnější tepelné izolace, protože se jedná o velmi jemný materiál, takže dokonale vyplní i špatně dostupné prostory jako jsou například prostory u komínů a jiné.

Průběh realizace zateplení domu s plochou střechou

Po dohodě Vás v místě objektu navštíví náš technik, který navrhne nejúčinnější řešení tepelné izolace na míru právě Vašemu domu. Vytvoří kalkulaci investic a poté navrhne plán prací. Po tomto kroku již muže započít samotná realizace. Před dům přijedou naši pracovníci, kteří si na autě připraví vhodný materiál k aplikaci foukané izolace. K rozmělnění materiálu dochází na autě přes stroj, pokud je materiál již rozmělněný tak dále putuje za pomoci hadice přímo na místo určení do izolovaných prostor. K aplikaci foukané minerální izolace stačí našim technikum malý montážní prostor, kterým náš pracovník proleze až na samotný konec a poté od konce aplikuje materiál foukané izolace. Je li materiál zafoukaný přichází konečná fáze kdy je potřeba zaklopit všechny otvory. U některých typů konstrukcí je možné na závěr položit OSB desky, které vytvoří pochozí vrstvu půdy a tak půda nabízí další možnosti využití. Závěrečná fáze je vždy na zvážení našeho technika, který určí přesný postup práce individuálně pro každý objekt.

Hydroizolace ventilačních turbín
Odvětrání dutiny dvouplášťové střechy zajišťují ventilační turbíny
Výtahová šachta v novém
Zateplená střecha foukanou minerální izolací, včetně výtahových šachet
SEO optimalizace