Centrum pasivního domu

Bytový dům v Mohelnici na Spartakiádní ulici

Bytový dům v Mohelnici na Spartakiádní ulici

Typický cihlový bytový dům s nevyužívanou půdou. Vlastníci bytů se rozhodli snížit náklady na topení a rozhodli se zcela správně začít izolací stropu, protože stropy uniká nejvíce tepla a cena za zateplení je mnohonásobně nižší než u zateplení fasády nebo výměny oken. Půda tohoto domu nebyla plně využívaná. Na horu vede pouze výlez po žebříku, proto se vlastníci domu na schůzi usnesli, že budou chtít řešit zateplení pouze s revizními lávkami a zbytek půdy bude nepochozí. Revizní lávky jsme namontovali v rozsahu 100bm ke všem komínům, výlezům, anténám a ostatním konstrukčním prvkům, ke kterým je třeba zajistit přístup. Jako izolační materiál nám posloužil minerální čedičové izolace ISOVER Granulate o celkové výšce 25cm.

Vyjádření společnosti Machstav, s.r.o.: Stejným způsobem v roce 2011 zateplili 15 dalších bytových domů.

Zateplení stropu bytového domu v Mohelnici

U bytového domu v Mohelnici na Spartakiádní ulici jsme izolovali strop. Jde o dům, který je cihlový s nevyužívanou půdou. Vlastníky bytů v tomto domě trápila velká spotřeba energií a tak se rozhodli pro tepelnou izolaci stropu. Volba izolace stropu byla naprosto správná, protože izolace stropu je nejlevnější forma zateplení s nejvyšší účinností. Půda tohoto domu nebyla využívaná, vedl na ní pouze žebřík a tak bylo možné zateplení půdy řešit pouze vytvořením revizních lávek. Tento způsob zateplení domu přinesl majitelům úsporu nákladů. Revizní lávky jsme u tohoto domu namontovali v rozsahu 100bm a tak jsme umožnili přístup na všechna důležitá místa na půdě, jako jsou komíny, antény, výlezy. K zateplení stropu jsme zvolili v tomto případě materiál na bázi minerální čedičové izolace ISOVER Granulate, který jsme aplikovali ve výšce 25cm.

Podlahový rošt je náhradním řešením pro aplikaci foukané izolace

Izolace stropu u bytového domu v Mohelnici vyžadovala nejprve vytvoření distančního podlahového roštu, rošt jsme vytvořili z důvodu, abychom získali dutinu pro aplikaci foukané izolace. Distanční podlahový systém je náhradním řešením v případě, že po izolaci půdních prostor potřebujeme zachovat původní vlastnosti půdy. Tento systém je možné využít několika způsoby, takže je ideálním řešením pro každý prostor. Konstrukce roštu je velmi lehká, takže izolace po zafoukání vytváří souvislou vrstvu. Konstrukce roštu dále umožňuje nastavit nejen výšku celé konstrukce, ale také šíři spojovacích latí. Distanční podlahový rošt si pro svou variabilitu získává oblibu u stále většího počtu uživatelů. Podlahový systém naši pracovníci sestaví velmi rychle. Jednoduchá konstrukce systému umožňuje snadné uložení elektroinstalace. Po sestavení roštu již nic nebrání v aplikaci izolace. Po aplikaci správného materiálu, který vždy při individuální schůzce určí náš technik, jsme došli do finále, kdy je potřeba na zafoukaný a zarovnaný materiál aplikovat OSB desky ze kterých je možné, pokud půda není plně využívaná vytvořit pouze revizní lávky, jako tomu bylo u tohoto domu. Co jsou revizní lávky? Z OSB desek naši technici vytvoří chodníček o velikosti 60cm, který umožní pohyb jen na určitá místa na půdě. Zbylá plochá půdy zůstává volná. Na celou realizaci zateplení stropu pomocí distančního podlahového roštu je nutné vyhradit dva dny.

Podlahový systém je vhodný také pro kutily

Rozhodli jste se také pro tepelnou izolaci stropu u Vašeho bytového domu? Jste šikovní? Pak nás kontaktujte a položte si distanční podlahový systém sami. Po zaměření plochy naším technikem Vám následně dodáme vhodný materiál na Vámi zvolené místo.

Materiál vhodný pro foukanou izolaci

Materiál, který k aplikaci foukané izolace používáme, patří mezi nejkvalitnější materiály na dnešním trhu. Vlastnosti materiálu ISOVER Granulate oceníte v každém ročním období. V zimě brání úniku tepla, naopak v letním období drží v místnostech příjemné klima. V neposlední řadě také jistě u materiálu ISOVER Granulate oceníte vlastnosti jako voděodolnost, nehořlavost a také objemovou stálost. Po celou dobu užívání jsou vlastnosti materiálu stejné, takže zateplení stropu funguje naprosto skvěle.

Machstav nabízí zákazníkům více

Machstav jsou odborníci na svém místě, kromě profesionálně odvedené práce jsme jediní, kteří svým zákazníkům garantujeme dodanou objemovou hmotnost dodané izolace v současné době. K práci používáme pouze kvalitní a prověřené materiály s certifikáty a technickými listy. Společnost Machstav je největším odběratelem izolačního materiálu pro foukanou izolaci od jednoho z největších světových výrobců izolačních hmot ISOVER v celé ČR.

Příprava na realizaci
Půda s revizními lávkami před realizací
 Půda s revizními lávkami po realizaci
SEO optimalizace