Centrum pasivního domu

Rodinný dům s DPS a ECO izolací, Trhový Štěpánov okres Benešov

Rodinný dům s DPS a ECO izolací, Trhový Štěpánov okres Benešov

Rodinný dům v Trhovém Štěpánově je typickým zástupce výstavby 70.-80. let 20.století. Dvougenerační dům se dvěma plnohodnotnými byty. Zateplení stropu není úplně ideální. V tehdejší době jednak nebyl dostatek kvalitních izolačních materiálů a energie byly podstatně levnější, proto se také stavby izolovaly méně než dnes. A platí to samozřejmě o všech izolacích ne jenom zateplení stropů. Konstrukce stropu rodinného domu je tvořena hurdisky, škvárovým zásypem a betonovou vrstvou bez nějaké dutiny, do které by se dala aplikovat foukaná minerální izolace. Prostor je tedy jako stvořený pro DPS – distanční podlahový systém. Podlahový rošt se zrealizoval s odvětrávanou mezerou, což je standardní postup (všechny systémy DPS montujeme s odvětrávanou mezerou, pouze na vyžádání zákazníka můžeme odvětrávanou mezeru vypustit) a s materiálem Supafil loft od Knaufu o objemové hmotnosti přes 20kg/m3. Při této dosažené objemové hmotnosti činí součinitel tepelné vodivosti izolačního materiálu (lambda) 0,038 W*m-1*K-1. Doplňovaná výška izolace 250mm má tedy tepelný odpor včetně nosných hranolů systému DPS R = 6,45 (m2K/W). Tento parametr zaručuje investorovi rychlou návratnost celé investice. Realizace probíhala na dvě etapy, protože půdní prostor, tak jak to už bývá, byl poměrně značně využíván na odkládání různých věcí. Bylo tedy zapotřebí nejdříve na polovině půdy vytvořit prostor pro montáž části DPS a jeho zateplení. Poté investor přenosil věci na nově vytvořenou a zateplenou podlahu. V druhé etapě (za dva dny) jsme DPS i se zateplením zbytku půdy dokončili. Takovýto způsob zateplení stropu je mimořádně vhodný pro všechny podobné domy nejenom rodinné, ale i bytové.

Tepelná izolace rodinného domu v Trhovém Štěpánově

Rodinný dům v Trhovém Štěpánově je stavbou, která vznikla v 70. – 80. letech 20. století. Jedná se o dvougenerační dům, ve kterém se nacházejí dva plnohodnotné byty. U tohoto domu jsme tepelně izolovali strop, protože izolace již neodpovídala současným normám. V době ve které tento dům vznikl, se nekladl na tepelnou izolaci tak vysoký důraz jako dnes jelikož energie byly oproti dnešním cenám mnohonásobně nižší a také na trhu nebylo takové množství kvalitních izolačních materiálů. Tepelná izolace se při dnešních vysokých cenách těší čím dál tím větší oblibě uživatelů a není divu, se vzrůstajícími cenami energií jistě tepelná izolace objektů ještě mnohonásobně stoupne na popularitě.

Zateplení stropu bez dutiny pomocí DPS

Konstrukce stropu tohoto rodinného domu byla tvořena hurdisky, škvárovým zásypem a betonovou vrstvou bez dutiny, proto bylo potřeba před zateplením promyslet jak nejvhodněji vytvořit dutinu, abychom mohli izolovat pomocí foukané izolace, která je nejlepší izolační technikou na současném trhu. Nakonec jsme dutinu pro foukanou izolaci vytvořili pomocí distančního podlahového roštu, který je nejen velmi variabilním řešením, ale hlavně je distanční podlahový systém vhodný pro každý prostor, protože je možné nastavit nejen výšku konstrukce, ale také šíři spojovacích latí. Konstrukci distančního podlahového roštu jsme zvolili přesně na míru danému domu, tedy s odvětrávanou mezerou, což je standardní řešení konstrukce systému. Na přání zákazníka je však možné mezeru vypustit. Vhodným materiálem k aplikaci foukané izolace byl pro tento rodinný dům materiál Supafil loft od společnosti Knauf jehož objemová hmotnost dosahuje čísel přes 20kg/m3. Při této dosažené objemové hmotnosti činí součinitel tepelné vodivosti izolačního materiálu (lambda) hodnot 0,038* W m-1*K-1. Výška izolace, kterou jsme aplikovali, dosahovala 250 mm, takže má tedy i tepelný odpor včetně nosných hranolů systému DPSR= 6,45 (m2K/W). Daný parametr zaručuje investorovi rychlou návratnost vydané investice.

DPS umožňuje zachovat pochozích vlastností půdy

Realizace zateplení stropu u rodinného domu v Benešově probíhala na dvě etapy, protože půdní prostor uživatelé využívali k odkládání sezonních věcí, bylo tedy nutné zachovat pochozí vrstvu půdy v plném rozsahu. Nejprve jsme na polovině půdy vytvořili prostor pro montáž distančního podlahového roštu a tento prostor zateplili, poté jsme společně s investorem vynosili věci z druhé části půdy na již zateplenou podlahu, kde jsme za dva dny pokračovali se zateplením. Tento způsob realizace zateplení je velmi vhodný nejen pro rodinné, ale také pro bytové domy. Izolace stropu je nejúčinnější způsob zateplení objektů, který přináší jednak roční úsporu nákladů ve výši minimálně třiceti procent a také vyžaduje nejnižší investici. V zimním období brání tepelným ztrátám, v létě naopak drží v místnostech pod střechou příjemné klima.

Machstav nabízí skvělé řešení tepelné izolace pro každý objekt

Společnost Machstav působí v oboru zateplování objektů již velmi dlouhou dobu, za tuto domu jsme získali velké množství zkušeností, takže nalezneme vhodný způsob tepelné izolace pro každý objekt. Ke své práci používáme pouze kvalitní a prověřené materiály, které plní všechna potřebná oprávnění jsme také jedinou firmou na českém trhu v současné době, která svým zákazníkům garantuje dodanou objemovou hmotnost dodané izolace. Svým zákazníkům nabízíme kromě jiného zdarma konzultace, ale také službu jako posouzení objektů, kde naši technici zhodnotí nejen stav objektu, ale také Vás seznámí s výhodami izolace, dále Vám vytvoří kalkulaci nákladů, takže budete vědět naprosto přesně s jakou investicí počítat. S Machry přes tepelnou izolaci bude zateplení Vašeho domu nejen účinné, ale také velmi rychlé a naprosto profesionální!

Příprava na foukání
Aplikace ECO izolace do roštu nové podlahy
SEO optimalizace