Centrum pasivního domu

Rodinný dům v Dobroníně pan Martin Fišar

Rodinný dům v Dobroníně pan Martin Fišar

Rodinný dům v obci Dobronín. Majitel domu pan Fišar a jeho manželka očekávali narození prvního potomka a řešili rekonstrukci koupelny, která je umístěna v přístavbě domu. Bohužel tepelně izolační vlastnosti konstrukcí přístavby nebyly příliš ideální, a proto se majitel rozhodl celou přístavbu zateplit – výměna oken, fasádní systém a zateplení stropu. Volba při zateplení stropu padla na technologii foukané minerální vlny od společnosti Machstav s.r.o. Konstrukce střechy přístavby by řešená jako dvouplášťová s prázdnou dutinou. Ideální pro foukanou minerální izolaci. Vzhledem k velikosti objektu a přístupu do konstrukce byl zvolen způsob aplikace zvenčí mezi jednotlivými kleštinami. Aplikovalo se 25cm minerální čedičové izolace ISOVER Granulate.

Postřehy majitele domu: rychlé, efektivní a levné řešení. Po zateplení přístavby stoupla teplota v koupelně o 4°C při stejně vynaloženém úsilí na vytápění místnosti. Takže jsme maximálně spokojeni a foukanou minerální izolaci od Machstavu mohu jenom doporučit.

Jednoduchá, rychlá a účinná forma tepelné izolace pro rodinný dům pana Fišara

Rádi byste zateplili svůj dům, ale hledáte nejvhodnější způsob tepelné izolace? Pak neváhejte a svěřte izolaci svého domu do našich rukou stejně tak jako pan Fišar. K zateplení objektů využíváme technologii, která nese název foukaná minerální izolace. Předností má tato izolace mnoho ve srovnání s ostatními konkurenčními materiály kromě jiného také jistě oceníte, že izolace Machstav Granulate IS Vám v letním období nepropustí do místností mnoho slunečních paprsků, takže místnosti pod střechou budou opět obyvatelné a také nebudou vystaveny přehřívání. Materiál Machstav Granulate IS vyvinula naše firma Machstav s.r.o. ve spolupráci s firmou Saint Gobain Isover. Machstav Granulate IS je materiál nehořlavý, objemově stálý a také nepromokavý, takže brání vzniku nepříjemných plísní. Izolace Machstav Granulate IS je velmi jemné vlákno, do izolovaných prostor je materiál dopravován přes stroj, kde dochází k jeho rozmělnění a poté je dále foukán pomocí hadice na místo určení. Dokonalé rozmělnění zaručuje, že se izolace Machstav Granulate IS dostane také do míst, kde konkurenční materiály selhávají a to bez vzniku tepelných mostů, takže je dosaženo maximální tepelné izolace bez ztrát. Izolace Machstav Granulate IS po zafoukání tvoří jednu souvislou vrstvu!

Příklady z praxe aplikace minerální čedičové izolace ISOVER Granulate

Na tomto příkladu jsme izolovali rodinný dům v obci Dobronín. Pan Fišar řešil rekonstrukci koupelny, protože se svou ženou očekávali narození prvního potomka. Koupelna je však umístěna v přístavbě domu, kde tepelně izolační vlastnosti konstrukce přístavby nejsou zrovna ideální. Pan Fišar se rozhodl pro kompletní tepelnou izolaci přístavby, která zahrnovala výměnu oken, fasádní systém a také zateplení stropu, protože přes strop uniká nejvíce tepla, které dosahuje úspory až třiceti procent z ročních nákladů. Ideální volbou zateplení stropu u tohoto domu byl materiál Machstav Granulate IS. Střecha je konstrukčně řešena jako dvouplášťová bez dutiny. Jak nejlépe lze izolovat tento typ střechy? Střecha bez dutiny vyžaduje k aplikaci foukané izolace vytvoření náhradní dutiny pro foukanou izolaci za pomocí podlahového systému. Distanční podlahový systém je velmi variabilním a stálým řešením pro čtvercové a obdélníkové plochy. Odborní pracovníci naši společnosti sestaví rošt z dřevěných profilů, které mohou být různých velikostí, takže distanční podlahový systém nabízí skvělé a jednoduché řešení pro většinu tepelně izolovaných objektů. Distanční podlahový systém je možné upravit dle potřeb tak, aby byla zachována pochozí vrstva po půdě. Podlahový systém sestaví naši pracovníci velmi rychle v případě plochy o 100m2 během třech hodin. Na celou realizaci izolace stropu bylo nutné vyhradit dva dny. Aplikaci izolace jsme vzhledem k velikosti objektu a přístupu do konstrukce zvolili zvenčí mezi jednotlivými kleštinami. Na celou realizaci teplené izolace jsme aplikovali 25 cm minerální čedičové izolace ISOVER Granulate.

Tepelná izolace Machstav Granulate IS očima majitele domu

Izolace od firmy Machstav s.r.o. nás zaujala hlavně proto, že jde o rychlé a levné řešení izolace domu bez vzniku tepelných mostů a také bez zbytečných dalších nákladů. Skvělé také je, že u foukané izolace je všechen materiál spotřebován, takže cena za izolaci není navýšena o zbylý materiál. Velmi oceňujeme také fakt, že při stejném druhu vytápění koupelny se teplota v koupelně zvýšila o čtyři stupně. S materiálem, který firma Machstav k foukané izolaci používá, jsme velmi spokojení, protože její vlastnosti oceňujeme po celý rok. Tepelnou izolaci můžeme bez výhrad doporučit dále.

Fišar Martin Dobronín
Foukání izolace do dutiny
Foukání izolace
SEO optimalizace